Dobrá střecha: Krovy, nebo vazníky?

Jednou ze základních charakteristik a současně podmínek každé kvalitní stavby je solidní střecha. Dobrou střechu přitom zdaleka nedělá pouze střešní krytina. Zásadně důležitá je především samotná konstrukce střechy.

Existují dva základní typy konstrukcí, které tesaři používají. Prvním typem jsou klasické krovy. Jde o tesařsky vázané střešní trámy. Toto řešení je vhodné zejména pro domy, kde se počítá s využitím půdních prostor.

Druhým možným řešením jsou takzvané vazníky. Jedná se o systém nosníků typicky spojených ocelovou styčníkovou deskou. Vazníky představují moderní a zároveň úspornou technologii. Navíc lze pomocí vazníků vytvořit střechu víceméně libovolného tvaru a současně i velkého rozponu. Vazníkové konstrukce jsou tedy velmi univerzální. Hodí se pro zastřešení rodinných a bytových domů, hal, skladů apod.

Výhodou vazníků oproti krovům je také vzhledem k úspoře dřeva nižší cena. Nevýhodou je naopak menší estetičnost v porovnání k klasickými krovy a mírně omezenější možnost využití půdních prostor.

Ať už zvolíte pro střechu vazníky, nebo krovy, je v každém případě vhodné spolehnout se na odborníky s bohatými zkušenostmi v oblasti tesařství, truhlářství či pokrývačství.

Top 5 SEO Analytics Systems for 2023

Search engine optimisation (SEO) is a process to improve the quantity and quality of visitors to your website through organic search engines. You attract prospective and existing customers to your website by improving your page visibility on the search engines results page.

Úspěšné hledání práce v Německu

Pro mnoho Čechů je hledání práce v Německu atraktivní možností. Hospodářská stabilita a nízká míra nezaměstnanosti činí z Německa atraktivní destinaci pro uchazeče o zaměstnání.

5 věcí, které byste měli vědět, než vytvoříte svůj web

V dnešní době potřebuje každá firma k úspěchu webové stránky.